Růžovou nosí lidé, kteří potřebují lásku

Článek pro Artikl, září 2015, téma: Nezařaditelnost

V klidu, k němuž člověk dojde po týdnech trápení, se dějí věci, které se nedají vysvětlit. Vycházím na ulici a vím přesně, koho potkám. Sedím na lodi cestou na Santorini a chci vidět delfíny. Za hodinu připlavou. Je jich šest a závodí s naší jachtou se stejnou vášní, jako děti, které obíhají kolotoč. Není to překvapivé. Je to prostě tak.

Potkávám lidi, kteří vypadají jako ty. Jsou to ale jen vzory, barvy a neonové okamžiky. Fungují jako spojka mezi strachem a motýly v břiše. Objeví se, a hned zmizí. Vyvolají ale pocity, které mě následují ještě několik minut při cestě Žižkovem. Přemýšlím nad barvami. Černá je smutek, růžová je láska, žlutá je žárlivost. Tiše se rozčílím nad primitivismem takových pouček. Mám ráda všechny barvy. A mám ráda všechny lidi. Protože mám kocovinu. Chci všem pomoct. Být tu pro každého, kdo mě potřebuje.

Nejvyšší nabídka
Růžovou nosí lidé, kteří potřebují lásku. Nenapsal jsi mi to jako konstatování, ale jako nabídku. Přijala jsem ji. Od té doby si dávám pozor. Na jednoznačná sdělení. Na sliby. Na růžovou. Když jsme v jednom srpnovém dni šli na techno rituál, stačilo následovat černě oblečené partičky krásných lidí. Taky jsme byli černí. Na Polygon se růžová láska nenosí. Ani zelené jaro, ani fialová spiritualita. Nosí se tam černá, od které se neodráží žádný třpyt. Černá, kterou proudí smutek každého člověka. Černá, která k nám nepouští energii ze slunce. Ale je to právě černá tma, díky níž si vážíme světla. A když za roztočenou vrtulí na pódiu zapadlo slunce, byla to právě tma, jež nám pomohla být samotným tepem našeho posledního letního techna.

Sedím v cizím bytě a mám na sobě růžové tílko. Je to jenom výsledek bezmyšlenkovitého výběru po propité noci plné hledání otců, přiznání a odpuštění. Střídám barvy stejně často jako splíny a euforie. Jsem nezařaditelná. Ale tahle barva mě začala pronásledovat, i když jsi konečně tak daleko. Začínám znovu věřit na růžovou.

Advertisements
Růžovou nosí lidé, kteří potřebují lásku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s