Čtyři pravidla šťastnýho života

Život má pár pravidel. A teď nemyslím to pravidlo, že když jíte banán, nemáte se klukům dívat do očí. Mám na mysli ty, který je občas dobrý porušit. 

A který určujou, jestli ráno máte chuť vstát z postele. Jestli … jestli vůbec … jestli vůbec něco …

(Jo a! Chtěla jsem to celý napsat jako vtip, ale je to vlastně docela pravda.)

1 NEPALTE ZA SEBOU MOSTY

Všichni mají city. Bolest každýho, kdo vás rozcupoval a ještě zadupal do země, je často větší než ta vaše. Postavil si okolo sebe vězení. Tak už ho víc netrapte. On ví, že to podělal, a vy víte, že to ví. Život jde dál a až přijde čas, usmějete se na sebe jako dřív. Jakoby, za první zatáčkou za řekou to ještě k tomu může být o dost hnusnější než na původním břehu. Na to pozor. Pročůranou Vltavou zpátky plavat nechcete.

2 NIKOMU NEVĚŘTE

Tohle je složitý. Nerada bych se do toho zamotala. Věřit lidem je potřeba. Jinak to nejde. Nejsme osamocený ostrovy že jo, jak si to přál Hugh Grant v tom filmu o paní, která chce spáchat sebevraždu, a jejím divným synovi, kterýho jsem si pak oblíbila ve Skins a Šíleným Maxovi. Ale. Vaše důvěra v ostatní nesmí překročit důvěru ve vás samotný. Musíme se spolehnout na někoho jinýho, ale vědět, že bez něj to jde taky. A trochu testovat. Bejt ostražitej.

Zavolala jsem ti. Nezved si to. Pak taky ne. Potřetí jo, ale moc se ti nechtělo poslouchat, co řikám. Nebylo to poprvý -> teď přichází ten zvuk z Riskuj, když nestihnete včas odpovědět.

Takže věřte, aby ta láska byla opravdová, ale buďte na sebe opatrný, děti.

3 BUĎTE MILÍ

Resting Bitch Face promluvila. Nejsem reklama na úsměv. Ale snažím se být milá na všechny a vždycky. Fakt. Všichni to máme těžký, ale nikdy nevíte, proč na vás ta ženská na ulici sprostě křičí nebo proč vám tramvaják naschvál ujel. Prostě si představte, co hroznýho se jim mohlo stát. Když se nerozčiluju nad blbostma, a ještě k tomu si můžu říct, že jsem to ustála jako D Á M A, mám ze sebe takovej jako dobrej pocit. A navíc někomu třeba udělám radost, když se na něj namísto klasický zpruzelý reakce usměju.

Cítím ve vzduchu argument: A co když je ten člověk prostě fakt kretén nebo vypadá jako Putin? Jistě. To se může stát. Tím spíš na něj křičet nebudu. Škoda energie sbalený na lepší cesty.

A pokud už to fakt nejde a potřebujete si ulevit, je super vylízt na kopec a tři minuty řvát ze všech sil K U R V A. Nebo N A S R A T, ale já mám blbý sykavky, takže kurva pro mě lepší. Naposledy jsem to udělala před jedenácti lety v Holandsku a ještě dnes se při tý vzpomínce usmívám. A pokud opravdu chcete řvát na toho tramvajáka, tak to teda porušte, viz první odstavec článku. Ale fakt jenom občas.

4 DĚLEJTE TEN ŽIVOT DOBŘE

Všechno, co děláte, byste si měli obhájit sami před sebou i před lidmi, pro které / proti kterým to děláte. Můžete se jim podívat do očí? Bojíte se, že je někde potkáte? Nechcete jim zvednout telefon? …mno. Svědomí je zásadní věc pro šťastnej život. Někteří se třeba taky patologicky bojej duchů, no nic hezkýho.

Není to klišé, je ověřená praxe, že lidé na smrtelných postelích litují toho dobrýho, co nestihli pro lidi, na kterých jim záleží, a toho špatnýho, co neodčinili. Že s někým léta nepromluvili. Že něco zahrabali daleko do hlavy a doufali, že se to ztratí.

Už jste to posrali? Už se to nezmění? Chtěli byste být před pár lety tak chytří, uvědomělí a ohleduplní jako dneska, ale prostě jste byli sráči? Omluvte se. Ano, třistasedmdesátý klišé v tomhle článku. Jenže… ten pocit, když to uděláte. Úleva vlastního svědomí je takový nalezení ráje. A my, lidé každodenně utíkající od new age mouder First Class, víme, že nalézt ráj sám v sobě je top naší životní hitparády.

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

 

High level pro lidi, kterým odešel někdo důležitej: Co by na to řekl? Je to nejčistší test, kterým moje činy a chování můžou projít.

Před mrtvými láskami neobhájíte žádnou lež. Ž Á D N O U.

Advertisements
Čtyři pravidla šťastnýho života

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s