Street style na letošním Fashion Weeku

Článek pro ZOOT, září 2016

V redakcích to chodí tak. Článek musí vyjít v pravý čas. Aby byl ještě aktuální, čerstvý. Což je třeba v neděli ráno. Ale vy pracujete od pondělí do pátku. Musíte téma zpracovat dopředu. Např. musíte napsat, jak vypadal street style na letošním MBPFW dřív, než MBPFW začal. Nemožné? Ne. Prostě si to tipneme. Co by asi tak letos mohli fashionisti nosit na fashion weeku?fashion-week.jpg

Přicházíte do místa dění. Okolo vás se to hemží černými sofistikovanými šaty, které připomínají pevná potřená plátna. Ženy se fotí zády k objektivu, protože mají vzadu výstřih, který jim odhaluje dvě třetiny páteře. Objevuje se ale více barev než v minulých letech. Lidé začínají nosit tmavě zelenou, vínovou a navy. Chtějí být odlišnější, ale tak nějak nenápadně. Navíc, tmavé barvy zeštíhlují, a většina holek tady prostě pořád chce vypadat hubenější. Ženy stále touží po chlapecky nevyvinutém těle, i když sledují Instagramy zpěvaček a reality show hvězd, které mají velké zadky.

Ještě je teplo. A tak přišlo mnoho dívek s odhalenými rameny. Jsou šťastné, že mohou ukázat svoje letní opálení, vypadat in a zároveň jako víly. Od loňského roku ubylo gotických plášťů a masivních platforem. Je tu více přirozenosti a křehkosti. Jsme zase ženštější. Už není takovým prohřeškem vzít si na fashion akci nějaký ten květinový vzor.

Jestli se vám o něčem po návštěvě fashion weeku bude zdát, jsou to bombery. Růžové, lesklé, hedvábné, obrovské, kratičké, semišové, komiksové, vojenské, všechno. Máte-li doma nějakou látku, ušijte si z ní bomber. Hodíte ho přes cokoliv a budete vypadat, že jste pochopili trendy. Moc se letos nenosí kabátky s tříčtvrtečním rukávem. Takže jestli nějaký máte, ušijte si z něj bomber.

A jako vždy, i letos přišlo pár odvážlivců, kteří by na fashion weeku v New Yorku nebo Londýně zapadli, ale u nás přitahují oči všech, protože mají v ruce, na těle či na hlavě tzv. fascinátory. Můžeme vidět psaníčko, které vypadá jako bišonek, kočka nebo robot, holografickou kabelku, plyšového medvídka namísto náušnice nebo šaty z igelitu. A nášivky! Fashionisti si zamilovali pusinky, zmrzlinky, vlajky a melouny na kabelkách i bundičkách.

A samozřejmě se nedají přehlédnout rudé rtěnky, zdánlivě všechny stejné. Ale ve skutečnosti se ocitáte uprostřed barevné škály od Pure Rose Love po Russian Blood, mezi kterými je dalších 72 odstínů. 72? Náhoda? Nemyslím si. Je to pravděpodobnost, se kterou jsme se trefili do letošních outfitů na pražském fashion weeku.

Advertisements
Street style na letošním Fashion Weeku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s