BIO EKO FAIR – slovník pro všechny, kdo chtějí mít DOBRÝ. swag

Článek pro ZOOT, září 2016

Včera nám stačilo třídit odpad, dnes se cítíme provinile za to, že jsme si dali bio cukety do plastového sáčku. Koupili jsme si boty z „veganské“ kůže, ale máme pocit, že jsme možná moc konzumní a posh (nóbl), protože už jedny boty máme.

Utratili jsme za tričko přes náš obvyklý budget (rozpočet), protože je z bio bavlny, ale v hospodě na nás nějaký yuppie (bohatý mladík s pozicí v kreativním marketingu) hodil hate (nenávistnou poznámku), že jsme lame (trapní), a konfrontoval nás otázkou, jestli víme, jakým způsobem se to tričko dostalo do České republiky. Na biku (kole) to asi nebylo, že. Jak se co nejvíce přiblížit k peaku (vrcholu) optimálního udržitelného nakupování, vyhnout se lhostejnému mainstreamu (hlavnímu proudu), neslevovat z nároků na vlastní vkus, mít přehled o tom, komu vlastně platíme, a ještě se z toho nezbláznit?

Máme na to jen pár řádků a svět na nich nespasíme, ale dáme vám pár tipů:

V ZOOTu cítíme odpovědnost za to, jaké statementy (prohlášení) svým zákazníkům předáváme. Díky síle velkého internetového startupu (vznikajícího projektu) dostáváme do popředí neziskovky a sdružení se silnou message (poselstvím), jejichž visibilita (viditelnost) by bez nás byla daleko menší. A to je DOBRO. Začali jsme s kolekcemi z textilu, který má nejnáročnější certifikát GOTS a je potištěn ekologickými barvami v tiskárně OP Tiger (Tygr). Teď už to ale není jen o oblečení.

Kompostujte s Kokozou

Podporujeme např. Kokozu, která briefuje (učí) lidi na workshopech (dílnách), jak pěstovat a kompostovat ve městě. Čím víc jste DIY (udělej si sám), tím víc jste eko. Na podporu Kokozy si můžete koupit DOBRÉ zahradní rukavice, zástěru nebo top (báječný) designový vermikompostér, jehož vzhled vznikl ve spolupráci s designérem Jiřím Pelclem.

Podpořte Plechárnu & Oldskůl

Pokud pro vás věci jako vermikompostér plný žížal a zahradnické rukavice nejsou zrovna top shit (ještě báječnější než top), protože jste spíš fashionista (milovník módy), koukněte se na kolekce oblečení a doplňků pro Plechárnu Černý Most nebo Oldskůl. Z první jde výtěžek na nízkoprahový klub pro fellas (kámoše) z ulic Čerňáku, aby nebyli tolik rude (zlobiví), a z druhé na české seniory, aby měli stále nějaký drive (radost ze života) a cítili se i ve svém věku jako bauši (frajeři). Oblečte se skvěle a ještě tím někomu pomozte. Protože YOLO (žijete jen jednou).

 

Advertisements
BIO EKO FAIR – slovník pro všechny, kdo chtějí mít DOBRÝ. swag

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s