Skoro celá básnická sbírka

Pouštím si žilou písničku, kterou Kato napsal pro svoji dceru. Jednou řek že v noci žijou jiný lidi než ve dne. Tak poslední dobou zkouším žít ve dne, abych poznala nějaký nový lidi. Je to dospělejší, zdá se. A je to dost nuda. Jen si to přiznej. Dokonce si včera stalkovala cizí holku, protože si doufala, že tě dovede na nějakej dobrej večírek. Novej. Úplně novej. Ale opět se ukazuje, že tady neexistuje dobrej večírek, kde bys nikoho neznala. Život v Praze neni film o Američanech v Paříži.

Co večírek. Mejdan, párty, zábava, kalba, pařba, nablito před Mekáčem. Chlebíčky, šampíčko, A Tribe Called Quest, konfety. Oranžovej kaviár, malinký mozzarelky, erární cigára, nasraný sousedi. Olivy. Hodně oliv. Privát, kde se nemusíš ZOUVAT. Sametovej gauč a saténový povlečení, nebo naopak. Ohňostroje, aplaus ve stoje, Nagano. Třicetiny. Pětatřicetiny. Padesátiny. Hlavně ať tam nejsou děti, co choděj na Addict a namísto Gogén čtou kokain.

Tak mě tu máte. Hezká kuchyň. Du vám vyprávět vtipný historky, a když se dost opiju, řeknu je všechny ještě dvakrát a třikrát víc nahlas. Ty seš oslavenec? Jééééé. Popřála bych ti. Z E  S R D C E. Jenom nevim k čemu. Kolik že ti je? Prej dobře vaříš. Udělal bys mi catering na svatbu? Jo my se vlastně známe.. promiň. No jo, dyť tys mi dal taky dárek k narozeninám. To díky. Za víno a za ty kytky. Množím je doma na stole. Léčej. Maj se k světu. Našly si svoje místo. Voněj. Našly svůj parfém. Vzkvétaj. Našly spřízněnou duši.

Mám vedle nich básnickou sbírku ALE. Práší se na ni, protože Veletržní ulicí furt jezdí spousta aut (proč si všichni ti lidé koupili všechna ta auta?). Za dva dny se probudím a v boku mě bude píchat báseň, která mě provází už třináct let. Těším se na ni.

Posloucháš mě ještě? Napíšeme ji spolu. Pojď, rychle, než všechny ty pralesy shořej. Kašli na oslavu. Jednou a naposled. Nemůžeme bejt furt jenom v tomhle bytě a poslouchat Kiasmos. Když nechám otevřený okno, není ta báseň slyšet. Proto ho otvírám.

Advertisements
Skoro celá básnická sbírka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s