Výměna manželek

Přeješ si abych byla taková.

Snová uzavřená nesnadno pochopitelná respektuhodná intelektuálně na výši. Jiná než ostatní. Zamyšlená přísná zahleděná za obzor.

Přeješ si abych byla nezlomná. Pořád. Aby ses mohl opřít o každý můj názor který jsem obrátila proti slunci a on nevzplál. Aby sis mohl zapisovat všechno co ti říkám. Přeješ si abych ti uměla se vším poradit. Abych ti radila ráda. Abych byla jako Robyn. Napřed. Chladná cynická a přitom slzy na krajíčku když řekneš slovo táta. Neodoperovatelná něžnost.

Přeješ si abych byla pořád tak nenápadně výrazná.

Ale to nejde furt. Třeba teď je ze mě nové album The xx a každý jiný kapely, kterou už nebavilo být na úplném okraji. Vždycky se z něho dá totiž spadnout. Jen si to zkus. Chodit po malý lodi několik týdnů. Neustále udržovat rovnováhu. Tvoje svaly musí být pořád ve střehu. Občas je skvělý se uvolnit. Lehnout si na břeh. Udělat něco, co je úplně pohodlný. Něco, co dělá každej (no fuj). Takže. Miláčku. Nech mě někdy popojet dvě zastávky tramvají. Najíst se ve fast foodu. Přečíst si ženský časopis. Zapnout televizi. Udělat něco bez přemýšlení. Koupit si lak na nehty, kterej nepotřebuju. Nech mě někdy zapomenout na to, že máme na víc. S tím se nedá pořád žít. Je to práce. Námaha. Boj. Je to krásný a zítra můžem zas. Ale teď si pojď pustit Výměnu manželek.

Advertisements
Výměna manželek

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s