Tah královnou

Zrodila se někde uprostřed noci, kdy jsi na něj čekala a nevěděla, kde je. On pak přišel a vůbec neměl radost, že je konečně doma. To by přece člověk měl mít, když přijde v šest ráno z práce. Teda z baru, kam šel ještě po práci. Začalo ti docházet, že se ti to čekání už moc nelíbí.

Nějakou dobu jsi nemohla pokračovat v psaní, protože nešly dělat ani mnohem důležitější věci. Nic nemělo slova ani melodii. Nešlo spát, jíst, dívat se lidem do očí. Díky setrvačnosti a uloženým zásobám jsi přežila dalších pár týdnů. Pak sis vzpomněla na ten pocit a dodala k němu veškerej vztek, kterej se v tobě a v lidech, který tě milujou, nahromadil. Napsala jsi to všechno na papír a zvedla se po dvou měsících z podlahy. Sundala sis špinavý tričko, umyla hlavu a koupila sis místo portskýho, který jsi v tu dobu pila denně, ovocnou šťávu. A ten výsměch, kterej máš ve výrazu, ti vůbec není blbej. Ty totiž nejsi ten, kdo ho stvořil.

Vyšla jsi ven a potkala člověka, kterej tě chtěl takovou, jaká jsi. Protože jsi neuvěřitelná. Opakoval ti Nasrat na minulost, na nedůvěru. Vybíháme znovu a máme prostřední dráhu na oválu. Ta je nejlepší. Mohla bys dohánět ty před sebou a hlídat si, jestli někdo dobíhá tebe. Stačí vždycky jen na setinu vteřiny otočit hlavu. Znám to z olympiády. Z televize.

Bála ses. Že cokoliv řekne, není pravda. Že z čehokoliv, co řekne, bude zítra pravý opak. Zkoušel tě zachraňovat. Bylo to skoro jako láska, ale ne úplně. Zkoušel tě zachraňovat dál, ale tys o to prostě nestála.

Tak ses vrátila do pokojíčku. Do toho stísněnýho prostoru. Lidi se divili, kde se furt schováváš a proč. Mám teď takový období. Smolila sis v tichu další sloky do svýho bloku. Četla jsi knihy. Pozorovala jsi život zevnitř a čekala na jaro. Pak jsi šla na kopírku a tisíckrát namnožila svůj příběh.

Vešla jsi do arény. Okolo tebe stály davy holek s identickým příběhem. Už na tebe čekaly, s očima plnýma naděje. Měly pomlácený kolena a vylezlý kyčle. Málokterá z nich jí víc než jednou za dva dny. Přehodila sis pramen vlasů přes rameno. S kabelkou plnou kopií jsi zabočila k holkám v první řadě. Jsi prej jako ta Carrie Bradshaw. Ale mnohem lepší, protože jsi skutečná. Tah královnou přes celý hřiště.

Ladies and gentlemen, she´s back.

inspirace

Advertisements
Tah královnou

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s