Týden IV

Feťáci, zoufalci, vyžvejklí kluci s ženskýma lícníma kostma, vyhublý holky s černou rtěnkou. Nebránit se tomu a přiznat si, že takhle to máme rádi, je to strašně dobrý a rodiče by to nepochopili. Ale my sme hystericky šťastný (že). A budeme i zítra.

Dým, ve kterým se sice nedá dejchat, ale ztratí se v něm, jak člověku během noci mizí mejkap do dlaní, umyvadel a ramenou ostatních lidí. Jen černý kamínky zůstávají. Aby Wonderwoman nebyla příliš symetrická. Sluneční brýle. Věc, která zachraňuje mistry světa ve vrhání koulí. Takže musím na rovinu říct, že já je zas tak nepotřebuju. Vytahuju je z pouzdra, posílám je na objímací cestu s bankéřem a těším se, že je dostanu jako první narozeninový dárek.

Nebudu to moc popisovat. Nebrečela jsem, jen mi trochu zvlhly oči, to ještě pořád z toho pátečního dýmu. Hany je taková loď, která se zatím úspěšně vyhnula každýmu mýmu ledovci. Možná proto, že si nehraje na Titanic. Není to úplně tak, že co se stane v Hany, v Hany zůstane, ale vy v Hany zůstáváte sami sebou. Můžete sedět shrbený (je tam šero), jíst krokety (jedí to tam všichni), potancovávat si (je tam šero), kreslit na pivní tácky a maličko něco vyřezávat do stolu.

Hany není místo na Instagram. Naštěstí. NAŠTĚSTÍ. Ale co se stane v Hany, zůstane v srdci. Celý ten týden byl taková moc hezká realita bez přednastavených filtrů. Co na tom, že Thálie sbíralo Divadlo Na Jezerce. Co na tom, že rušej modrou Fidorku. My je vykoupíme, sníme, a budeme balit do modrých bílý a hnědý, který přežily Sophiinu volbu. Spousta plánů. Svatby, pikniky a Kunvaldy. Prostě přišlo jaro. Jako každej rok.

A krásná Alžběta vzkazuje z Vinohrad: BUĎ LEPŠÍ.

nepravidelný, ale zato nezáživný seriál Týden najdete tady

Advertisements
Týden IV

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s