Jíst v posteli

Volnost je tančit sama v davu lidí. Když se ti chce. Tančit sama na prázdný ulici. Když se ti chce. Tančit. Když se ti chce. Sednout si na lavičku po krátký procházce a usnout. Bez obav. Říct nahlas, že nesouhlasíš. Mlčet, když se ti chce.

Sníst všechny chlebíčky. Otevřít si chlast po ránu. Otevřít si vlastní cukrárnu. Jíst v posteli. Obléknout si tylovou sukni a k ní ponožky a sandály. V té tylové sukni vyrazit na skútru po městě a zpívat si mezi auty. Dát květinu jen tak někomu, koho vůbec neznáš. Zůstat jeden den na místě. Ležet na zádech na hladině. Dát si zmrzlinu namísto oběda. Skončit v práci. Dnes. Odjet do Austrálie. Zítra.

Volnost je říct po dvou týdnech My dva. Obejmout druhého bez vysvětlování. Postavit si stan kdekoliv. Volnost je mít nabitý telefon. Volnost je vypnout telefon. Odmítnout. Letět letadlem. Říkat v metru nahlas zastávky. Nepřemlouvat a nevnucovat. Volnost je, když nemusíš kontrolovat stav účtu. Třeba proto, že na něm nic nemáš. Volnost je, když kluci choděj s klukama. Volnost je přiznat si, že se holky potěj.

Volnost je dětství, stejně jako dospělost. Volnost je respekt, ale ne strach. Souznění, ale ne závislost. Vyprsknout smíchy. Plakat před lidmi. Změnit plán. Občas nespláchnout. Najít přátele, kteří tě za nic z toho nesoudí. Volnost je být sám a mít komu o té samotě vyprávět. Když se ti chce.

 

Advertisements
Jíst v posteli

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s